Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 15:26
 
Aygün: “Merkez Bankasının faiz indirimi piyasaları rahatlatacaktır!”
Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Aygün, geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının faiz indirimi yapması ile alakalı basın bildirisi yayınladı.
EKONOMİ Haberi
Aygün: “Merkez Bankasının faiz indirimi piyasaları rahatlatacaktır!”

Aygün, yayınladığı mesajında: “Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı ticaret piyasasının uzun zamandır beklediği bir karardı. Atılan adım piyasalarda ve sektörlerde güven telkin ederek, kısa, orta ve uzun vadede yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yapılan bu hamleyi fırsata dönüştürmesinde etkili bir rol oynayacaktır.

 

Faiz indirimi kararı yansımalarının kısa süre içerisinde piyasada etkisinin görüleceği kanaati hâsıl olmuş ve bu durum kredi maliyetlerinin ucuzlamasını gözleyen tüketiciyi harekete geçirecek, piyasalara olumlu yansımaları olacaktır.

 

Özellikle döviz üzerinden ticaret yapan firmaların borç yükü hafifleyerek, iş portföy hacminin genişlemesi beklenmektedir.

 

Dolayısıyla iş dünyası, geçmiş dönemlerdeki hareketliliği kısa vadede yakalayarak ülkemizin 2023 hedefleri içerisinde yer alan, yıllık 500 milyar ticaret hacmi ile kalmayıp ivme kazanarak daha da büyüyecektir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Aygün:, “Merkez, Bankasının, faiz, indirimi, piyasaları, rahatlatacaktır!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı