Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:40
 
Anneler, Teraryum Atölyesinde buluştu!
Kahramanmaraş’ın tek Alışveriş ve Yaşam Merkezi Piazza, karşılıksız sevginin sembolü anneleri “Teraryum Atölyesi”nde buluşturdu.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Anneler, Teraryum Atölyesinde buluştu!

Her özel gün için renkli etkinlikler düzenleyerek ayrı bir değer katan Piazza,  iki gün süren etkinlikte botanik meraklısı anneleri bir araya getirdi. Piazza’nın etkinlik alanında kurulan atölye çalışmasına dileyen anneler çocukları ile birlikte katıldı.

 

Son yıllarda botanik merakı olan herkesin en büyük hobisi haline gelen teraryumun en güzel örnekleri, annelerin elinde hayat bulurken, onlara uzman eğitmen desteğiyle bilgi verildi.

 

Bitkilerin fanus içerisinde görsel bir şölen sunduğu minyatür ekosistem olarak da adlandırılan teraryumun yapımını öğrenen anneler, el becerilerini sergileme imkânı buldu.

 

Anneler;   çakıl taşları, toprak ve bitkileri cam fanuslar içine bir düzen içinde yerleştirip ev ve işyerlerinin popüler aksesuarı olan teraryumunları yaparken ekosistem hakkında da bilgi sahibi oldular.

 

Atölye çalışmasına katılan annelerin, hayal güçlerini kullanarak yaptıkları rengârenk teraryumlar,  kendilerine güzel bir Anneler Günü anısı olarak armağan edildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Anneler,, Teraryum, Atölyesinde, buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı