Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 14:49
 
Altunbay, Yeni Vesselam Dergisini anlattı!
Uluslararası Kahramanmaraş 6. Kitap ve Kültür Fuarında yerlerini alan Yeni Vesselam Dergisi Şair ve Yazarları okuyucuları ile buluştu.
KÜLTÜR Haberi
Altunbay, Yeni Vesselam Dergisini anlattı!

Dergi hakkında bilgiler veren Yeni Vesselam Dergisi Editörü Veysel Altunbay: “Dergimiz yayın hayatına 2015 yılında başladı. Aynı yıl 3 ayda bir sayı olarak toplam 4 dergi çıkartıldı. Bazı sebeplerden dolayı ilk yılın ardından kısa bir ara vermek zorunda kaldık. Edebiyata ve yazmaya gönül verenler elbette duramaz ve bizde daha fazla bekleyemedik ve 2018 yılı itibariyle yeniden dergimizi Yeni Vesselam Dergisi olarak hayata geçirdik.

 

“Dergimizin temalarını ortak belirliyoruz”

 

Yeni Vesselam Dergisi adını her geçen gün biraz daha duyurmayı başarmış ve yaptığı çalışmalarla bir adım öne çıkmıştır. Son olarak ise yeni yayın döneminde temalı dergi çıkarma kararı alınarak 2018 yılı itibariyle belirlenen konu üzerinden dergi çıkarılmaya başlanmıştır. Yazar ve şairlerimiz ortak belirlenen tema üzerinden eserlerini göndermekte ve dergimiz temalarıyla kaynak niteliği kazanmaktadır. Bu temalarımızdan bazıları; Medeniyet, Su, Toprak, Köprü gibi konular olmuştur” dedi.

 

 

“Dergimizin emektarları”

 

Altunbay: “Dergimizin bir de yayın kurulu dediğimiz ama aslında mutfak kısmında yer alan değerli isimlere de değinelim. Biz; İmtiyaz sahibi Mesut Bilal Buğday, bütün yüreğiyle değer katan genel yayın yönetmenimiz Vedat Ali Kızıltepe, editörlüğünü şahsım, PDR ve kişisel gelişim uzmanı Alpaslan Yurtsever, dergimizin kıymetli kalemi Emine Abacı ve bize enerji kaynağı olan Vildan Çelik ile ekibimiz bütün özverisiyle emek verenleriz” ifadelerini kullandı.

 

“Değerli şair ve yazarlarımıza teşekkürler”

 

Altunbay: “Her sayımızda bizleri yalnız bırakmayan ve yeni sayılarımızda bizlere destek olan değerli şair ve yazarlarımızla bir de emeğimizin karşılığını veren kıymetli okurlarımızla büyük bir aile olmayı başardık. Bu sayede aldığımız güç, inanç ve azimle elbette boş durmadık ve daha fazla çalışmaya edebiyat ve şehrimiz için yeni çalışmalara başladık. Bunlardan biri de yine 2019 yılı Nisan ayında yaptığımız ŞİİR ŞÖLENİ isimli programla muhteşem bir şairler geçidine vesile olduk. Ayrıca her ayın son cumartesi günü de değerli yazar konuklarımızla “yazar söyleşi” programımız devam etmektedir” dedi.

 

 

“Kitap fuarı ve Yeni Vesselam Dergisi”

 

Kahramanmaraş 6. kitap ve kültür fuarında her yıl olduğu gibi Yeni Vesselam Dergisi olarak biz de yer aldık diyen Altunbay: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir kitap fuarı yaşadık. Okurlarımız, şairlerimiz, yazarlarımız, edebiyata gönül veren değerli dostlarımız bizi bir an olsun yalnız bırakmadılar. Zaten biz dergi olarak kitap fuarından ziyade sohbet fuarı olarak geçirdik. Yeni yazarlarla, yayınevleri ile ve okurlarla buluştuk. Bizlerde kitaplarımızla ve dergimizle oradaydık. Vedat Ali Kızıltepe Kırk Yılın Hikâyesi, Bazen Deli Olmak Lazım ve Hani Sen Sormuyorsun Ya isimli eserleriyle, Veysel Altunbay ise Aşkın Ayrılık Hali ve Burma’da Katre isimli eserleriyle okuyucularıyla buluştu. Sayılı gün çabuk biter derler ya, 10 gün süren bayram tadında bir fuarın da sonuna gelmiş olduk. Ben dergimiz adına bizleri ziyaret eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e, Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a bizlere ve şehrimize bu imkânı sağlayan emeği geçen yetkililere, kitap okumanın hayatın temel ihtiyaçlarından olduğunu bilen değerli okurlarımıza ve elbette bizlere ses olan siz değerli gazetecilerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Altunbay,, Yeni, Vesselam, Dergisini, anlattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı