Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 12:21
 
ALPEDO, İzmir Enternasyonel Fuarına damga vurdu!
Bu yıl 88’inci kez düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuarı’na (İEF) onur konuğu il olarak katılan Kahramanmaraş, standında dondurma şovu kısa süreli izdihama sebep oldu. Dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüyen ALPEDO’nun askıya çıkardığı 250 kilogramlık Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.
YAŞAM Haberi
ALPEDO, İzmir Enternasyonel Fuarına damga vurdu!

Bu yıl ilk defa İzmir Enternasyonel Fuarı’na katılan ALPEDO’nun stadına yoğun ilgi gördü.  ALPEDO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun bizzat astığı 250 kiloluk Maraş dondurması ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.  Satır ve baltayla kestiği dondurmayı ziyaretçilere ikram eden Kervancıoğlu, İlgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

 

Sami Kervancıoğlu, “Biz her fuara katılıyoruz ama İzmir Fuarı’na ilk defa bu sene katıldık. Tabii ki çok büyük bir ilgi var. Dondurma denince akıllara Kahramanmaraş geliyor. Biz de fuarda dünyaca meşhur dondurmamızı tanıtıyoruz” dedi.

 

“Dondurmanın olmazsa olmazları”

 

Kervancıoğlu: “Kahramanmaraş dondurmasında keçi sütü vardır. Anne sütünden sonra en önemli süt keçi sütüdür. Bunun yanı sıra dondurmamızda doğal salep bulunuyor. Bir de dondurma ustalığı önemlidir. Bunun üçü bir araya geldiği zaman böyle devasa bir Kahramanmaraş dondurması meydana gelir. Kesinlikle katkı maddesi bulunmayan ALPEDO dondurmasının bir özelliği de helal sertifikasının bulunması” dedi.

 

 

“Maraş dondurması alırken etiketine dikkat edin”

 

Sami Kervancıoğlu, “Vatandaşımız dondurma alırken markasına dikkat etmeli. Fuarda astığımız 250 kiloluk dondurma burada 1 saat asılı da kalsa hiçbir şey olmaz. Çünkü içerisinde doğal salebi var, keçi sütü var, ustalığı var. Bir de işi sevmek gerekiyor. İşi sevmediğin zaman zaten başarılı olamıyorsun. Onun için burada biz 9 gün boyunca Kahramanmaraş’ımızı, yöresel ürünlerimizi bu standa taşıdık. Burada İzmir halkıyla bu fuar boyunca beraberiz. Onlara hizmet etmek için burada varız” ifadelerini kullandı.

 

Dünyanın 7 ülkesindeyiz!

 

Dış ticarete önem verdiklerini söyleyen Kervancıoğlu: “Biz ALPEDO olarak Amerika dahil 7 ülkede 72 bin noktaya ürün satıyoruz. Bu dondurmayı 30 derecede taşıyoruz. Bunun yanı sıra özel bir buzla 24 saatten 72 saate kadar hem yurt içi hem yurt dışına sevkiyatlarımız oluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: ALPEDO,, İzmir, Enternasyonel, Fuarına, damga, vurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı