Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:30
 
Alo Spor, Çağlayancerit’te!
Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan “Alo Spor Siz Arayın, Biz Gelelim, Mutlaka Spora Başlamalısın” projesi Çağlayancerit ilçesinde gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
Alo Spor, Çağlayancerit’te!

Çağlayancerit ilçesinden yapılan talep doğrultusunda Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Alo Spor Ekibi üç mobil aracı ile İlçeye hareket etti.

 

İlçe girişinde Alo Spor Ekibini Çete kıyafetleri giymiş atlılar ellerinde Türk Bayrakları ile karşılayarak Projenin uygulanacağı Kent Meydan Parkına kadar eşlik etti. Kent Meydan Parkında Çağlayancerit Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak,  Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Alper Tıraş, İlçe Protokolu, Şehit ve Gazi Yakınları, Engelliler, İlçe Sakinleri ve İlçede Yaz Spor Okullarına Katılan Sporcu Öğrencileri karşıladı.

 

Alo Spor Ekibi Kent Meydanında Okçuluk, Atletizm, Jimnastik, Badminton, Taekwondo ve Darttan oluşan Spor Stantlarını kurdular. Branş Antrenörleri sırasıyla sporcu öğrencileri stantlarına alarak Kendi braşlarında çocuklara temel eğitim verdiler. Temel eğitimlerin akabinde Sporcu öğrenciler arasında Mini turnuvalar düzenlenerek turnuva heyecanını yaşattılar. Turnuvaların akabinde Eski Avrupa Taekwondo 2.si Milli Sporcu İl Müdürlüğümüz Taekwondo Antrenörlerinden Ömer Fatih Hiçyılmaz ve Performans Sporcuları bir Taekwondo gösteri düzenledi. Vatandaşlar ve Öğrenciler tarafından büyük ilgi topladı.

 

Yapılan eğitimlerin ardından derece elde edenlere düzenlenen törenle madalya takdim edildi. Madalyalarını Çağlayancerit Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak,  Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Arguz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Alper Tıraş ve protokol üyeleri takdim ettiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı