Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 07:16
 
Afşin MYO'da mezuniyet coşkusu!
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Afşin Meslek Yüksekokulundan (MYO) mezun olan 100 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.
EĞİTİM Haberi
Afşin MYO'da mezuniyet coşkusu!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Afşin Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üniversite olarak, insan merkezli bir eğitim, öğretim sergilediklerini söyledi.

 

Afşin MYO'nun, KSÜ'nün 12 meslek yüksek okulundan en büyüklerinden biri olduğunu dile getiren Can, "Okulumuzun kaliteli bir öğretim görevlileri kadrosu var. Öğrencilerimizin hem teorik hem de pratik olarak yetişmesi için ellerinden geleni yapıyor." dedi.

 

35 bin öğrencisiyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini dile getiren Can, üniversite olarak çok sayıda bilimsel yayınlar ürettiklerini belirtti.

 

Rektör Can, mezun olan öğrencilere bundan sonraki iş ve aile yaşantılarında başarılar diledi.

 

Afşin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Yeşilkaynak ise, okullarında eğitim gören 100 öğrencinin 2 yıllık bir eğitimin sonunda diplomalarına kavuştuğunu belirterek, "Ailelerinden aldığımız emanetleri, tekrar yuvalarına gönderme vakti geldi. Öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek, bilgi donanımıyla yetiştirebilmek için elimizden geleni yaptık." diye konuştu.

 

Törende, okul birincisi Songül Kamalak ile bölümlerde dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Mezuniyet töreni, okul bahçesinde hazırlanan eğlence programı ve öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasının ardından son buldu.

 

Törene, Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar,  bölüm başkanları, akademik üyeler, mezun olacak öğrenciler ile aileleri katıldı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı