Haber Detayı
26 Ocak 2019 - Cumartesi 10:37
 
100 Binden fazla kişi, bu uygulamayı indirdi!
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında hayata geçirilen UYUMA uygulamasına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Özellikle, İçişleri Bakanı Soylu'nun "Lütfen her anne-baba bunu mutlaka telefonlarına indirsin" açıklamasından sonra uygulamayı indiren ebeveyn sayısı artarken, cep telefonuna uygulamayı indiren kişi sayısı da 100 bini aştı.
TEKNOLOJİ Haberi
100 Binden fazla kişi, bu uygulamayı indirdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, geçtiğimiz günlerde, "Lütfen her anne-baba bunu mutlaka telefonlarına indirsin" dediği UYUMA uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Geçen yıl Eylül ayında başlayan uygulamayı, 20 Ocak 2019 tarihi itibariyle toplam 103 bin 140 kişi cep telefonuna indirdi. Bu süre içinde UYUMA aplikasyonuna gelen ihbar sayısı ise, 3 bin 588 oldu.

 

UYUMA İle Zehir Satıcılarına Rahat Yok

 

Yüzde 100 yerli imkanlarla oluşturulan akıllı telefon uygulaması ile vatandaşlarımız sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını artık güvenlik güçlerine anında bildirebiliyor. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaşımız, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabiliyor.

 

Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletiliyor. İhbarcının kimliği gizli tutuluyor.

 

Android ve iOS'lar üzerinden herkesin akıllı telefonuna indirilebileceği uygulama, uyuşturucuyla mücadelede vatandaş desteğinin artırılması amacını taşıyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: 100, Binden, fazla, kişi,, bu, uygulamayı, indirdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı